I Moodul

Enter subtitle here

Loovus ja innovatsioon


Koostasime Enega koos  loovuse ja innovatsiooni mõistekaardi. Kõik sujus seni tõrgeteta, kuni soovisime seda istutada oma blogilehele. peale seda juhtus veel väga palju segaseid asju. Küll piltidega ja küll igasugu aadressidega. Tekkis kerge ärritus isegi selle segaduse tagajärjel. Tundus, et vastust küsimusele, millele sina  vajad, ei tule kuskilt. Lõpp hea, kõik hea, kuigi......kasutegur???

Video ülesanne: Kasutaksin seda videot 8. klassi muusikatunnis tänapäeva diskomuusika näitena. 

Iseseisev töö - ühe õpitegevuse rakendamine ja analüüs

1. POSTITUS

Planeeritava tunni teema: intervallid ja rütmid noodiõpetuse tunnis. Sihtrühmaks on noorem aste.

Planeeritava tunni eesmärk: õppida intervalle kuulama ning määrama toonides ja arvuliselt. Kasutada õpitud rütme kehapillil ja digitrummidel.

Vahendid (tehnika, programmid, õppematerjalid), mida kavatsen kasutada tunnis: nutitelefon, arvuti, YouTube, Real Drum, Perfect Piano.

Õppemeetodid, mida planeerin kasutada tunnis: kuulamine ja õpitu praktiline kasutamine.

Muusika omandamise eelduseks on praktiline tegevus. Tavaliselt laulmine ja pillimäng. Alternatiiviks laulmisele ja rütmide koputamisele on huvitav kasutada digitaalseid vahendeid.


2. POSTITUS

Reeglid: kõikidel õpilastel olid nutitelefonid ning nendesse olid allalaetud rakendused Perfect Piano ja Real Drum.

Õppetöö protsess: 

1. Esmalt intervallide kordamine. Õpetaja mängib klaveril intervalli ja õpilased proovivad oma telefonides antud intervalli kuuldeliselt üles leida kasutades Perfect Piano rakendust ja määrata intervalli arvuline suurus ning toonid. Seejärel saab iga õpilane ise mõelda 5 intervalli ja kaasõpilased määravad intervalle. Iga noodiõpetuse tunni juurde kuulub ka diktaat. Sarnaselt ettemängimise ja järelaimamise meetodil saab teha ka lühikesi mäludiktaate.

2. Teine osa tunnist kuulub rütmiharjutustele. Rakendus Real Drum kujutab endast trummikomplekti. Tunnis kasutatud rütmiharjutust saab erinevalt mängida erinevatel trummidel. Neid saab jagada erinevate õpilaste vahel.

3. Viimane osa tunnist oleks praktiline rütmiharjutus kehapillil. Selleks kasutame YouTube'i linki - https://www.youtube.com/watch?v=jkjhF0TRxE4&list=RDuXJ_Np1Yb2I&index=4

Mõned pildi- ja videonäited tunnist

3. POSTITUS

Tund täitis oma eesmärgi. Oli mitmekülgne ja lõbus. Eriti meeldis neile, kellele ei meeldi häälega intervalle järgi laulda. Kuna klaverit ei jätku kõigile, oli igaühel laual oma väike klaviatuur, mis aitas helid kindlaks määrata. 

Trummikomplekti harjutused olid veidi harjumatud ja selle rakenduse võimalusi saab edaspidi veidi rohkem läbi mõelda. YouTube'i lingi abil tantsimine ja kehapilli kasutamine oli õpilastele meeleolukas ja lõbus ning samas mitte väga kerge. Andis meile kõigile märku, et väga hea tulemuse saavutamiseks peab harjutust mitu korda sooritama, et ta välja tuleks.

Koolituspäev 19.03.2018

TEADMUSLOOME

Joonistamisülesanne

Reenega rühmas olles proovisime ülesannet täita Dwiddla keskkonnas (https://www.twiddla.com/home.aspx) Teemaks valisime- iteelik. Teemavaliku kasuks osutas väga intrigeeriv sõna ja sellega seonduvalt meie it-oskused.


Teadmusloome flaier


Reflektsioon  

Milliste ÕPPEÜLESANNETEGA arendada ja toetada õppijate refleksioonioskusi?  

 https://www.tricider.com/admin/2rARVCiXYsV/EMOVlVcit3r





KOKKUVÕTE KURSUSEST

Kõigel on kõigega seos. Seega võib öelda, et alguses tüütu ja ebameeldiv koolitus on läbitud. Ja mis seal salata, midagi siiski sai ka omandatud ja mugavustsoonist väike samm välja astutud.
Kokkuvõttes selgus, et väga keeruline kogu see lugu ei olegi. Seni ei ole ma väga palju digivahendeid oma tundides kasutanud, aga kindlasti sain ma endale palju uusi mõtteid. Ja mine sa tea. Kõike võib elus vaja minna..... ja ilmselt lähebki. 
Uute kohtumisteni!
Suur tänu väga meeldivale koolitajale!

© 2017 SOUNDOG Studios / No drumsticks were broken in the making of this site.
Powered by Webnode
Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started